Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja w Radomiu
Strona Główna Nauczyciele Download Linki 1% podatku dla szkołyGrudzień 15 2018 19:16:01
KONTAKT
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 22
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Reja
ul. Krucza 2/10
w Radomiu
tel.(048)331 03 57;
fax:(048)331 09 26
e-mail: e-mail: sekretariat@psp22.radom.pl
REKRUTACJA 2018/2019
Ważne informacje
Informator
Harmonogram imprez i uroczystości szkolnych
Kalendarz roku szkolnego
Ubezpieczenie uczniów
Wykaz podręczników
Zajęcia pozalekcyjne
Ogłoszenia
Dokumenty szkoły
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Regulamin RP
Roczny Plan Rozwoju Szkoły
Plan Nadzoru Pedagogicznego
Statut szkoły
Dokumenty Biblioteki
Nauczanie na wesoło
Szkolny Dzień Projektów 2017r.
Szkolny Dzień Projektów 2016r.
Szkolny Dzień Projektów 2015r.
Szkolny Dzień Projektów 2014r.
Szkolny Dzień Projektów 2013r.
Szkolny Dzień Projektów 2012r.
Projekty edukacyjne
Tematyka projektów edukacyjnych
RADA RODZICÓW
Regulamin
Skład osobowy
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Aktualności
Skład osobowy
Nawigacja
Strona Główna
O szkole
Nasz patron
Zarządzenia Dyrektora Szkoły
Nauczyciele
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Doradca zawodowy
Samorząd Uczniowski
Download
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Opiekunowie
Terminarz
Wyniki Konkursu
Ważne informacje dotyczące rekrutacji 2018/2019
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 689
Najnowszy Użytkownik: oouiceooij
Wyniki Konkursu

Program „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń”- mamy CERTYFIKAT !


W okresie od 31.05.2017 do 31.12.2017 nasza szkoła uczestniczyła w konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Koordynatorami projektu były p. Beata Nalberska i p. Elżbieta Fajdek. W projekcie także uczestniczyli wychowawcy klas, pedagog p. Lucyna Kustra, psycholog p. Beata Szymczak oraz inni nauczyciele wspierający: p. Izabela Mroczek, p. Marzena Pająk, p. Agnieszka Chojnacka, p. Sabina Laskowska- Stanios, p. Agnieszka Kapusta, p. Bożena Mastalerz, p. Justyna Warchoł, p. Magdalena Stramska.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie się w realizację zadań konkursowych.
Przystępując do konkursu przyjęliśmy na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń” było uzyskanie co najmniej 80% punktów za 10 zadań – uzyskaliśmy 97.5% !!!
Zadanie 1 - debaty uczniowskie nt. „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel” Głównym założeniem było kształtowanie wśród młodzieży uczuć i postaw patriotycznych, rozumienie pojęć z zakresu edukacji obywatelskiej związanych z tematem debaty.
Zadanie 2 - szkolny konkurs nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości). Na konkurs wpłynęło 27 prac.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Jan Laskowski, kl. 3a
II miejsce - Patryk Staniszewski, kl. 3a
III miejsce - Magdalena Łęcka, kl. 3e
Zadanie 3 - spotkanie klasy 3d i 3e z ratownikiem medycznym z Pogotowia Ratunkowego w Radomiu na temat „Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna”. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież miała okazję przećwiczyć RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową) na fantomie oraz zaopatrzyć i unieruchomić złamania. Zaproszony gość odpowiadał na pytania dotyczące zagrożeń życia i zdrowia człowieka, a także jaka jest droga zdobywania wiedzy medycznej, by móc wykonywać zawód ratownika.
Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu- klasa 3C. Dzięki uprzejmości strażaków uczniowie mogli oglądać sprzęt pożarniczy, samochody strażackie oraz dowiedzieć się o specyfice pracy jednostki ratownictwa wodnego.
Zadanie 4 - zajęcia na temat „Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne: relacje „chłopcy-dziewczęta” – język, kultura osobista” na lekcjach wychowania do życia w rodzinie.
Zadanie 5 - spotkania z terapeutą uzależnień MONAR-u w Radomiu na temat „Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić?”
Celem zajęć było dostarczenie wiedzy o zagrożeniach związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, zapoznanie z czynnikami ryzyka oraz przede wszystkim dostarczenie informacji, gdzie szukać pomocy. Młodzież zapoznała się z konsekwencjami zażywania środków psychoaktywnych oraz konsekwencjami zdrowotnymi. Poznała numery telefonów do instytucji, fundacji, które mogą pomóc nastolatkowi w przypadku znalezienia się w sytuacji dla niego trudnej.
Zadanie 6 - zajęcia z panią policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu z zespołu ds. nieletnich nt. „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciśnięciem do „paczki”.
Cele główne realizowane na zajęciach to kształtowanie umiejętności rozpoznawania zagrożeń wynikających z grupą podwórkową, dostarczanie wiedzy na temat gdzie szukać pomocy w przypadku zaistniałego zagrożenia.
Zadanie 7 – zajęcia pod hasłem „Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność” przeprowadzone przez specjalistów z Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej nr 3 w Radomiu i wychowawców
. Zadanie 8 – spotkanie z p. Agnieszką Prygiel – kierownikiem Zespołu Pracy Socjalnej nr 8 w Radomiu na temat „Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”, gdzie szukać pomocy? „
Efektem spotkania było wyposażenie uczniów w wiedzę, gdzie szukać pomocy dla siebie lub osób z otoczenia w przypadku: choroby, sieroctwa, „eurosieroctwa” czy innych ciężkich sytuacji życiowych. Prowadząca przygotowała dla uczniów prezentację, za pomocą której omówiła przepisy prawne i sytuację osób, którym możliwa jest pomoc MOPS.
Zadanie 9 – spotkanie z Kuratorem Zawodowym Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Radomiu na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia …. „
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z najczęściej popełnianymi czynami karalnymi przez nieletnich. Młodzież zapoznała się ze środkami, które może zastosować Sąd dla Nieletnich wobec sprawcy czynu karalnego oraz z konsekwencjami prawnymi za popełnione czyny.
Zadanie 10 - akcja edukacyjna z okazji ustanowienia przez WHO trzeci czwartek listopada „Dniem rzucania palenia”. W listopadzie i grudniu przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat szkodliwości palenia połączone z projekcją filmu „Wpływ palenia na życie i zdrowie człowieka”. Zorganizowano również dla wszystkich chętnych uczniów konkurs wiedzy na temat szkodliwości palenia.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
I miejsce – Zuzanna Bąk kl. 3a i Karolina Stani, kl. 3c
II miejsce – Paulina Potocka, kl. 3c i Dominik Kurowski, kl. 3a
III miejsce - Sandra Czarnecka, kl. 3c
Wszystkie nasze działania i przedsięwzięcia zostały wysoko ocenione przez jury konkursu i zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem potwierdzającym wysoką jakość pracy dydaktycznej naszej szkoły.

BEZPIECZNA SZKOŁA
WOLONTARIAT
logo klubu
Opiekunowie
SPINKA

Szkolny Punkt Informacji i Kariery
Terminarz
ZSZO
eDziennik

System zarządzania informacją
o uczniu - eDziennik

Tytuły

Od 2002 roku jesteśmy szkołą z klasą :)

Szkolny Klub Sportowy
BIP
MOPS
Sukcesy naszych uczniów

Aktualności
Konkursy przedmiotowe
IX ROM
X ROM
XII ROM XIV ROM
Napisano o nas

Dar serca uczniów z Radomia dla hospicjum

(Echo Dnia)

Huczny jubileusz radomskiej "Dwunastki"
radomnews.pl

,,Dezyderata" Piwnicy Pod Baranami
radom24.plDźwiękowisko zagości
w Radomiu
(RadomNews)


Trybunał historyczny - spór o Jana III Sobieskiego
(cozadzien.pl)
(Echo Dnia)

I Międzygimnazjalny anglo i niemieckojęzyczny konkurs kolęd w PG12
(cozadzien.pl)


Eliza z Radomia czuje się coraz lepiej! Dziękuje wszystkim za pomoc
(Echo Dnia)


Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny
(cozadzien.pl)
Nasz absolwent podbija Cambridge !
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Szkolne Koło Teatralne"ŻAK"

ŻAK
Szkolny Chór "INTROITUS"
historia
działalność
chórzyści
Serwis Monitoruje
statystyka
Copyright © 2006
statystyka


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl