Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja w Radomiu
Strona Główna Nauczyciele Download Linki 1% podatku dla szkołyGrudzień 15 2018 19:49:17
KONTAKT
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 22
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Reja
ul. Krucza 2/10
w Radomiu
tel.(048)331 03 57;
fax:(048)331 09 26
e-mail: e-mail: sekretariat@psp22.radom.pl
REKRUTACJA 2018/2019
Ważne informacje
Informator
Harmonogram imprez i uroczystości szkolnych
Kalendarz roku szkolnego
Ubezpieczenie uczniów
Wykaz podręczników
Zajęcia pozalekcyjne
Ogłoszenia
Dokumenty szkoły
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Regulamin RP
Roczny Plan Rozwoju Szkoły
Plan Nadzoru Pedagogicznego
Statut szkoły
Dokumenty Biblioteki
Nauczanie na wesoło
Szkolny Dzień Projektów 2017r.
Szkolny Dzień Projektów 2016r.
Szkolny Dzień Projektów 2015r.
Szkolny Dzień Projektów 2014r.
Szkolny Dzień Projektów 2013r.
Szkolny Dzień Projektów 2012r.
Projekty edukacyjne
Tematyka projektów edukacyjnych
RADA RODZICÓW
Regulamin
Skład osobowy
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Aktualności
Skład osobowy
Nawigacja
Strona Główna
O szkole
Nasz patron
Zarządzenia Dyrektora Szkoły
Nauczyciele
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Doradca zawodowy
Samorząd Uczniowski
Download
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Opiekunowie
Terminarz
Wyniki Konkursu
Ważne informacje dotyczące rekrutacji 2018/2019
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 689
Najnowszy Użytkownik: oouiceooij
Sukcesy naszych uczniów

Rok szkolny 2016/17Gimnastyka chłopców w ramach XIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży:


I miejsce drużynowo dla PG12
I miejsce dla Dominika Rota w układzie ćwiczeń wolnych,
II miejsce dla Mateusza Imiołka w układzie ćwiczeń wolnych,
II miejsce dla Dominika Rota i Mateusza Imiołka w układzie dwójkowym,
III miejsce dla Pawła Rota i Mikołaja Piaska w układzie dwójkowym.

Skład drużyna: Dominik Rot kl 1a, Mateusz Imiołek kl 3a, Mikołaj Piasek kl 3d, Paweł Rot kl 3d. Trener: Katarzyna Stępień.

Krótki reportaż z zawodów można obejrzeć w tv Dami, w "MAGAZYNIE SPORTU SZKOLNEGO".

Sukces w grze miejskiej "Szyfr św. Kazimierza"


W piątek 3 marca uczniowie klasy 3b wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej w ramach obchodów święta patrona Radomia – św. Kazimierza. Uczniwie podzieleni na 2 – osobowe drużyny wędrowali, a raczej biegali śladami świętego Kazimierza Jagiellończyka. Poznawali historię i topografię miasta. Nasi reprezentaci zmierzyli się z uczniami I LO oraz reprezentantami ZSSH w Radomiu. Jan Białasiewicz i Jakub Kowalczyk wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą - zajęli II miejsce. GRATULUJEMY !!!Jan Tarka, Mateusz Traczyk i Julia Milczarek z klasy 3B zajęli II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie z Języka Angielskiego "The English Challenge" organizowanym przez PG nr 2 w Radomiu oraz przy współpracy American Corner. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Justyny Podsiadłej.W ramach XIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży drużyna chłopców pod opieką p. K. Soleckiej zajęła I miejsce w unihokeju.
Skład drużyny:
 • Mikołaj Redestowicz kl. 2e
 • Patryk Staniszewski kl. 2a
 • Bartosz Ofiara kl. 2a
 • Jakub Gorzewski kl. 2e
 • Krystian Zacharski K. 3c
 • Jarosław Wieczorek kl. 2a
 • Mikołaj Piasek kl. 3d
 • Paweł Rot kl. 3d
 • Jakub Buras kl. 3d
 • Piotr Białas kl. 2f
 • Mateusz Imiołek kl. 3a


 • "Czad i Ogień. Obudź czujność"

  Julia Bugajska z kl. 2A i Mikołaj Kraszewski z kl. 2D zajęli I miejsce w konkursie plastycznym w ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji pod nazwą "Czad i Ogień. Obudź czujność" zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" oraz Komendę Miejską Straży Pożarnej w Radomiu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Marzeny Pająk. Gratulujemy !!!
  Konkurs recytatorski
  W dniu 28.11.2016 uczennica Julia Milczarek z klasy 3b zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W hołdzie ks. A.J.Czartoryskiemu” zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Patrona w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Radomiu. Opiekun E. Fajdek. Gratulujemy !!!!

  Rok szkolny 2015/16  Trzecie miejsce w konkursie ,,HISTORIA RADOMSKIEGO HANDLU"

  Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Jan Tarka, Jakub Kowalczyk i Filip Duda z klasy 2b zajęli III miejsce w I edycji konkursu ,,HISTORIA RADOMSKIEGO HANDLU" .

  Konkurs był jedną z wielu atrakcji pikniku historycznego, który odbył się 5.06.2016r. w związku z 60 - leciem funkcjonowania targowiska KOREJ.
  Uczniowie otrzymali wartościowe nagrody indywidualne, a dla szkoły wygrali profesjonalny zestaw mikrofonów. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunce Pani Sabinie Laskowskiej - Stanios.  W dniu 17 maja 2016 r. trzyosobowa drużyna z klasy 2b w składzie: Jan Tarka, Mateusz Tkaczyk i Antoni Siek wzięła udział w VII Międzygimnazjalnym Konkursie "Maths in English is easy" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 11 w Radomiu. Chłopcy wykazali się znajomością zarówno języka angielskiego jak i matematyki rozwiązując zadania matematyczne o różnym stopniu trudności.

  Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła II miejsce.

  Gratulujemy całemu teamowi i ich opiekunom - pani Agnieszce Szary oraz pani Bernardzie Chmielewskiej.
  Dnia 27 kwietnia 2016 roku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w czwartej edycji międzyszkolnego konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „IM GARTEN DER POESIE” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radomiu. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 6 radomskich gimnazjów. Uczestniczki i uczestnicy konkursu zachwycili jury i zgromadzoną publiczność doskonałą wymową i dykcją w języku niemieckim, umiejętnością przekazu emocji, interpretacją tekstu oraz kunsztownie przygotowaną inscenizacją i ciekawymi rekwizytami. Udział w konkursie naszych uczniów zakończył się sukcesem, gdyż uczennica klasy 1a Wiktoria Maciąg zajęła III miejsce, natomiast uczniowie Julia Węgrzycka z kl.1b i Patryk Staniszewski z kl. 1a otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Przygotowaniem uczniów do konkursu zajęły się panie Daria Orłowska i Eliza Kozłowska.


  Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Kuśnierska 3c, Paulina Stąporek 3c i Jakub Rudecki 3c zajęła 3 miejsce w XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  Opiekunem uczniów była p. Marzena Pająk.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!


  W dniach 23.03.2016r. oraz 30.03.2016r. w naszej szkole odbyły się kwalifikacje do Turnieju COCA-COLA CUP. organizatorem zawodów był p. Artur Pietrasiewicz. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje z następujących szkół:

 • Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomiu
 • Publicznego Gimnazjum - Wsola
 • Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Radomiu
 • Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu
 • Publicznego Gimnazjum nr 23 w Radomiu
 • Publicznego Gimnazjum - Makowiec

  Do półfinału zakwalifikowały się drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 2, Publicznego Gimnazjum nr 5, Publicznego Gimnazjum nr 12 oraz ZSO nr 4. W finale zmierzyły się ZSO nr 4 oraz Publiczne Gimnazjum nr 5.


  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Radomiu
  II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomiu
  III miejsce Publiczne Gimnazjum nr 12 w Radomiu
  IV miejsce Publiczne Gimnazjum nr 2 w Radomiu
  Serdecznie gratulujemy!

  ,,Żak’’ znów na podium !

  Kolejny już raz zespół teatralny ,,Żak”, w którego skład wchodzą uczniowie klasy teatralnej PG 12, odniósł sukces w prestiżowym konkursie pod honorowym patronatem Pana Zbigniewa Rybki – Dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. W tym roku nasi aktorzy zajęli III miejsce. Przygotowali i przedstawili sztukę pt: ,,Galeria uzależnień”.
  Nasze spojrzenie na problemy współczesnej młodzieży nie tylko zdobyło uznanie profesjonalnego jury, ale także bardzo podobało się publiczności.

  Uczniom oraz opiekunkom zespołu – p. Annie Olczyk i p. Lilianie Terkner – dziękujemy i gratulujemy sukcesu.
  Dnia 26.02.2016r. odbyły się finały w Piłce Siatkowej dziewcząt w ramach XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbywały się w Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu.

  Ostatecznie drużyna dziewcząt w składzie: Julia Domagała kl. 3d, Aleksandra Gajewska kl. 3d, Wiktoria Guzy kl. 3c, Katarzyna Boniecka kl. 3d, Julia Kuśnierska kl. 3c, Iza Kłaniecka kl. 3c, Iga Szymańska kl. 2d, Natalia Wieczorek kl. 3a, Zuzanna Nowakowska kl. 2b zajęła VI miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

  W dniu 03 grudnia 2015r. uczniowie naszej szkoły: Karina Ojnas kl. 3c, Natalia Kwiecień kl. 3c, Krzysztof Wrzesień kl. 3c i Paweł Rot kl. 2d, wzięli udział w konkursie organizowanym w Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu w ramach „DNIA KULTURY KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH”. Konkurs składał się z dwóch etapów: Pierwszym etapem był konkurs plastyczny, drugim etapem był konkurs wiedzy o krajach obszaru niemieckojęzycznego. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radosław Witkowski. Na miejscu obecne również były radomskie media m.in. Telewizja DAMI. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród innych szkól, wzięło w nim udział 10 gimnazjów z Radomia i okolic. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli podwójny sukces, gdyż w konkursie plastycznym zajęliśmy III miejsce, natomiast w konkursie wiedzy, który odbywał się na zasadzie programu telewizyjnego „ Jeden z dziesięciu”- zajęliśmy II miejsce.


  Sukces w Konkursie Recytatorskim !  Ola Łuczyńska z klasy 3f zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "W hołdzie księciu A.J.Czartoryskiemu" organizowanym przez PG nr 2 w Radomiu.


  Gratulujemy !!!


  XII RADOMSKA OLMPIADA MŁODZIEŻY
  INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – 06.10.2015r.
 • Osiągnięcia:
  I miejsce i awans do zawodów międzypowiatowych dla Daniela Nowakowskiego


  Daniel Nowakowski ( pierwszy z lewej ) – zdobywca złotego medalu

  Drużyna w składzie :
  1. Katarzyna Jurkowska kl. I D
  2. Oskar Dróżdż kl. III B
  3. Daniel Nowakowski kl. III B
  Opiekun : Elżbieta Fajdek


  Rok szkolny 2014/15


  Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3d Marta Krawczyk zajęła 3 miejsce w konkursie ,,Alternatywne źródła energii - edycja II."
  Opiekunem uczennicy była p. Jolanta Markowska.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
  Z wielką radością zawiadamiamy, że szkolny zespół teatralny Żak zajął I miejsce w V Międzygimnazjalnym Konkursie Teatralnym pt. W marzeniach wszystko jest możliwe, pod patronatem Dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu p. Zbigniewa Rybki.
  Nasi uczniowie przygotowali i brawurowo zagrali sztukę ,,z życia wziętą”, pt. Szansa. Scenariusz został wymyślony przez młodzież i opracowany z pomocą opiekunek zespołu: p. A. Olczyk i p. L. Terkner.


  Serdecznie gratulujemy aktorom: Aleksandrowi Sajewskiemu, Karolinie Mąkosie, Wiktorowi Makarskiemu, Natalii Zawodnik, Jakubowi Kopyt, Oskarowi Dzięgielewskiemu – z klasy teatralnej oraz Barbarze Bednarczyk z klasy III e.

  Rok szkolny 2013/2014  Z satysfakcją informujemy, że Justyna Potempska – uczennica klasy 3f została laureatką Konkursu z Języka Niemieckiego w r. szk. 2013/2014 – opiekun: p. Agnieszka Augustyniak.

  Uczniowie naszej szkoły: Michał Czyż (kl.3d) i Konrad Kacprzak (kl.3d) uczestniczyli w Ogólnopolskim Mityngu Młodzików ,,Szukamy Olimpijczyków", który odbył się w Radomiu 21 września 2013r. Wymienieni uczniowie zdobyli podczas zawodów srebrne medale w następujących konkurencjach:

 • bieg na 300m (Michał Czyż z wynikiem 39,74 sek.)
 • skok w dal (Konrad Kacprzak z wynikiem 5,68 m)

  Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  X RADOMSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
  INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – 01. X 2013  Skład drużyny: (od lewej) Albert Urbanek kl. 2a, Jakub Majchrzak kl. 3e, Damian Kanecki kl. 1b, Cezary Kurowski kl. 3d, Oskar Dróżdż kl. 1b, Damian Pawłowski, kl. 3d, Daniel Nowakowski kl. 1b, Rafał Boborykin kl. 3e

  Osiągnięcia: III miejsce (brązowy medal) i awans do zawodów międzypowiatowych zdobył Daniel Nowakowski z klasy 1b – opiekun p. Elżbieta Fajdek.

  Rok szkolny 2012/2013

  W poniedziałek 04.03.2013r. w Radomskim Teatrze wybrano najlepsze grupy teatralne III Międzygimnazjalnego Konkursu Kierunek na Raj…Biblijne inspiracje teatralne. Organizatorem imprezy było Publiczne Gimnazjum nr 22, a honorowy patronat objął Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

  W konkursie brali udział uczniowie gimnazjów z Radomia i regionu. Przegląd zgromadził na scenie najlepsze szkolne zespoły teatralne. Miłym zaskoczeniem dla jury konkursu był bardzo wysoki poziom prezentacji. Wśród tego elitarnego grona znaleźli się także nasi uczniowie z zespołu teatralnego Żak, którzy za spektakl: Między niebem, a piekłem otrzymali 3. miejsce.

  Pomysłodawcą nagrodzonego scenariusza był uczeń kl.3 b – Patryk Osuchowski. Przygotowaniem przedstawienia zajęły się: p. Anna Olczyk i p. Liliana Terkner.

  Uczniowie, którym zawdzięczamy sukces, to: Ewelina Jach – 3e, Filip Bińczak -3a, Patryk Osuchowski – 3b, Sylwia Jakubiak – 2c, Karolina Wójcik – 2c, Bartłomiej Król – 2c, Joanna Kaczor – 1c, Konrad Mąkosa – 1c, Karol Kozłowski – 1c. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Uczeń klasy 3c Fabian Nowak został laureatem Konkursu Plastycznego „Widzisz zagrożenie – szybko reagujesz, życie ratujesz” zorganizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy współpracy Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM. W Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Gratulacje małym plastykom złożył Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski. Uczestnicy mieli za zadania wykonać prace plastyczne w dowolnej technice. Konkurs miał na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie postępowania w momencie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia oraz kształtować właściwe zachowania dzieci i młodzieży w obliczu zagrożenia, uświadamiać – jak postępować w przypadku jego zaistnienia i gdzie szukać pomocy.

  Rok szkolny 2011/2012
  Dnia 23 kwietnia 2012 r. odbyły sie w Radomiu eliminacje powiatowe XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Mikołaj Snarski ucz. kl. 2c, Daniel Goralewski ucz. kl. 2c i Krystian Szczepański ucz. kl. 3g zdobyła III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: jazda rowerem po torze przeszkód, test wiedzy z zasad przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz wykonanie zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Gratulujemy zwycięskiej drużynie!

  Uczennica klasy IIIe – Katarzyna Kalemba odniosła duży sukces. Jest tegoroczną laureatką Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego oraz finalistką „Warszawskiej Syrenki”. Cieszymy się, że praca naszej uczennicy została tak wysoko oceniona przez jury. Kasi życzymy dalszych sukcesów.
  Uczennica klasy IIIa Paulina Bednarek uzyskała tytuł finalisty w prestiżowym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanym pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Kilijanek.
  Paulinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  W roku szkolnym 2011/2012 uczennica kl. 3f Agata Wydra zajęła III miejsce na terenie Radomia w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez LOP.
  Konkurs Mój Las - edycja XXV, Opiekun - nauczyciel biologii Jolanta Markowska

 • BEZPIECZNA SZKOŁA
  WOLONTARIAT
  logo klubu
  Opiekunowie
  SPINKA

  Szkolny Punkt Informacji i Kariery
  Terminarz
  ZSZO
  eDziennik

  System zarządzania informacją
  o uczniu - eDziennik

  Tytuły

  Od 2002 roku jesteśmy szkołą z klasą :)

  Szkolny Klub Sportowy
  BIP
  MOPS
  Sukcesy naszych uczniów

  Aktualności
  Konkursy przedmiotowe
  IX ROM
  X ROM
  XII ROM XIV ROM
  Napisano o nas

  Dar serca uczniów z Radomia dla hospicjum

  (Echo Dnia)

  Huczny jubileusz radomskiej "Dwunastki"
  radomnews.pl

  ,,Dezyderata" Piwnicy Pod Baranami
  radom24.pl  Dźwiękowisko zagości
  w Radomiu
  (RadomNews)


  Trybunał historyczny - spór o Jana III Sobieskiego
  (cozadzien.pl)
  (Echo Dnia)

  I Międzygimnazjalny anglo i niemieckojęzyczny konkurs kolęd w PG12
  (cozadzien.pl)


  Eliza z Radomia czuje się coraz lepiej! Dziękuje wszystkim za pomoc
  (Echo Dnia)


  Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny
  (cozadzien.pl)
  Nasz absolwent podbija Cambridge !
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Szkolne Koło Teatralne"ŻAK"

  ŻAK
  Szkolny Chór "INTROITUS"
  historia
  działalność
  chórzyści
  Serwis Monitoruje
  statystyka
  Copyright © 2006
  statystyka


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl